Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 31.03.2020, 20:20

ОЗ "Новоаврамівський ліцей"

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наші досягнення

Гавриленко Вікторія Володимирівна

учитель історії

СУЦВІТТЯ ТАЛАНТІВ НОВОАВРАМІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

У світі настільки все пов’язане, що одне явище спричиняє появу іншого. Якщо існує яблуко, то, звичайно, існує і дерево, на якому воно виросло. Наша гімназія – це дерево, на гілках якого ростуть плоди науки – його учні, які живляться мудрістю вчителів, а, виростаючи, стають справжніми особистостями, громадянами своєї держави.        

Адже немає дітей необдарованих, обдаровані всі, треба лише допомогти відшукати цей дар у кожного. Тому весь світ нині займається виявленням у дітей «іскорки Божої». Метою національного навчання та виховання в Україні є набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування розвиненої духовності, фізичної досконалості, правової, моральної та трудової культури. І наша гімназія — не виняток. У ній зростає талановита, творча молодь, яка вплете в національний вінок суцвіття свого таланту.

25 березня 2016 року, не зважаючи на дрібний дощик та холодну погоду, у гімназії було сонячно, тепло та по-родинному затишно. І не даремно. Адже в цей день ми вітали переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, призерів МАН, учасників, переможців  та лауреатів різних конкурсів, змагань, фестивалів. На сцену піднялися підкорювачі «Наукового Олімпу»: Гайдур Назар (учень 11 класу) – І місце у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін з історії, ІІ місце з правознавства, ІІІ місце з біології; Іващенко Вадим (учень 9 класу) — ІІ місце з математики, ІІ місце з географії, ІІІ місце з біології; Романов Дмитро (учень 8 класу) — ІІ місце  з біології, ІІІ місце з інформатики; Костенко Віталіна (учениця 11 класу) — ІІІ місце з інформаційних технологій; Костенко Яна (учениця 11 класу) — ІІІ місце з інформаційних технологій; Хоменко Олександр (учень 10 класу) — ІІ місце з трудового навчання; Остапенко Віталій (учень 10 класу) — ІІ місце з трудового навчання; Волошин Данило (учень 9 класу) — ІІ місце з інформаційних технологій; Тимко Анна (учениця 8 класу) — ІІІ місце з української мови та літератури; Зеленський Денис (учень 8 класу) — ІІІ місце з трудового навчання; Ветущенко Богдан (учень 8 класу) — ІІІ місце з інформаційних технологій; Дем’яненко Юрій (учень 6 класу) — ІІ місце з математики.

Чотири учні гімназії взяли участь у І турі  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН і стали призерами: Павленко Софія (учениця 11 класу) — ІІ місце у секції літературної творчості із власною збіркою поезій «Теракотова осінь»  (науковий керівник —Кравченко К.В.); Коротич Поліна (учениця 10 класу) —  ІІ місце у секції світової літератури (науковий керівник — Пономаренко Н.І.); Волошин Данило (учень 9 класу)  — ІІ місце у секції мовознавства (науковий керівник — Лозенко Н.О.); Лозовик Яна (учениця 9 класу) — ІІІ місце у секції фольклористики (науковий керівник — Кузьменко О.С.).

Не залишилися без здобутків і українознавчі конкурси: мовно-літературний конкурс ім. Т.Г. Шевченка — Павленко Софія (учениця 11 класу) —  ІІ місце; мовний конкурс ім. Петра Яцика — Тимко Анна (учениця 8 класу) — І місце; Біленко Дар’я (учениця 3 класу) — І місце; Тимко Олександра (учениця 3 класу) — ІІІ місце. Крім того, Павленко Софія здобула ІІ місце в обласному конкурсі «Авторська збірка поезій школяра».

Було відзначено кращих спортсменів гімназії: команда гімназії з футболу — І місце, команда з волейболу — ІІ місце у районних змаганнях; кращих гумористів — команда гімназії з КВК; кращих екологів — екологічна агітбригада «Сполох» за ІІІ місце у районних змаганнях.

Учні Новоаврамівської гімназії є активними учасниками художньої самодіяльності. Вони постійно беруть участь в обласному марш-параді духових оркестрів, де зайняли І місце; у конкурсі художньої самодіяльності «Веселка», де Новоаврамівський духовий оркестр виборов І місце;  у міжрайонному конкурсі «Хорольські зірочки», під час проведення фіналу якого,  учениця 4 класу нашої гімназії Ватуля Алла  зайняла ІІІ місце; а  учениця 9 класу Романенко Вікторія стала дипломантом обласного конкурсу «Душі пісенної криниця» у місті Гадяч.

Директор гімназії Романов Олексій Анатолійович нагородив переможців грамотами та медалями. Приємною несподіванкою стало вручення дітям грошових премій депутатом обласної ради Мухтаровим Фахраддіном.

Наприкінці учні подякували своїм учителям: Кравченко К.В., Домненко Н.Ф., Димитрову В.П., Звірко Л.М., Тимошенко В.І., Романову О.А.,  Кривошті О.Г.,  Пановій І.В.,  Гавриленку С.М., Пономаренко Н.І.,  Лозенко Н.О.,  Бордюг С.І., Кузьменко О.С., Ганзенко О.В., без глибоких знань та кропіткої праці яких їхні успіхи і досягнення були б неможливими.

Справді, людина без знань —  що птаха без крил: не може злетіти високо вгору, щоб досягти найвищої мети в житті. Широкі знання, звичка мислити, благородство почуттів є саме тими трьома якостями, що формують ці крила і з якими людина є освіченою у повному розумінні цього слова. 

          І це прекрасно не лише тому, що з лав школярів виходять чудові науковці, дослідники, поети, художники, музиканти… Головне те, що кожен із нас, збагачуючи свій духовний світ, збагачує тим самим інших.

 

 

 

 

Кравченко Катерина Василівна

учитель української мови та літератури

Поезія серця

Знайомтесь: Павленко Софія – учениця 11  класу – призер обласного конкурсу "Авторська збірка поезій школяра" та обласного конкурсу на кращу творчу роботу серед молодих користувачів бібліотек "Україна починається з мене".

     

                                                                           

Це мила, скромна, надзвичайно талановита дівчина з дуже ніжною, вразливою душею. І водночас – сильна, цілеспрямована особистість,  для якої  "слово – меч, слово – біль, слово  – повінь,  слово  – Сенді, Везувій, вулкан…". Хоча вважає, що до справжнього поета їй ще далеко, просто інколи приходить натхнення і рука тягнеться до заповітного блокнотика…

Вірші Софійки – це поезія серця. Дівчина любить і цінує художнє слово, майстерно володіє ним, має неабиякий поетичний хист. У своїх творіннях вона щира, кожен рядок – дзеркало її багатої на любов і добро душі.  А для щастя так небагато треба:

По траві зранку бігати босою,

Літній день на світанні зустріти,

Взяти крихту натхнення із осені,

Пригорнутися серцем до літа.

Її поетичні твори випромінюють світло, вони сповнені віри і надії, саме тих почуттів, яких нам так часто бракує у житті.

Це чудова поезія – глибока, образна, пристрасна. Вірші-зізнання, вірші-роздуми, вірші-спогади, вірші-звернення, вірші-обіцянки, вірші-прощання… І все це по-дорослому – мудро, по-дитячому – щиро… Вражає недитяча стурбованість і печаль, коли Софія пише про сучасні події в Україні, про жахи неоголошеної війни, чиї «криваві руки… не омиють  води», про «вічно незабутих – від Заходу до Сходу», про рідну Україну, яка «за півкроку до весни… вкрилась кровˊю та слізьми»... Що чекає нас завтра?..  Післязавтра?..

«Мене надихає передчуття майбутнього, як передчуття осені, – говорить Софійка. – Мене морозить сама думка про дощі, вітри, листя під ногами і відсутність під ними молодої зелені, зрошеної вранішньою росою. Та я схиляюся перед вітами, які всупереч вітрові тримають ослабле листя як свою останню надію. Я схиляюся перед сонцем, яке виштовхує своє геть зледачіле проміння крізь хмари. Я схиляюся перед натовпом під парасолями, який не залишає свої заважливі справи наперекір зливам… Я бачу осінь – кольору теракоти… А майбутнє?..  Воно кольорове?..»

Хай буде воно кольоровим, мирним і щасливим – твоє, Софійко, майбутнє, твоїх друзів і однолітків, твоїх рідних і близьких, українців і росіян, усіх жителів нашої чарівної планети, що ніжним, тихим сяйвом плине у безмежному міжзоряному просторі…

 

                                              Кривошта О.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи 

Талант родом із дитинства

         Навряд чи варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами. А    талант…Він завжди родом із дитинства. У світі немає універсального визначення поняття “обдарованість”.

Обдарована особистість завжди унікальна, тому даремно шукати однакові якості, що об’єднують обдарованих дітей. Спільне в них одне: обдаровані діти – особливі діти, дуже цінна частина будь-якого суспільства, тому вкрай важливо зрозуміти особистісні якості обдарованої дитини, вчасно виявити, правильно навчати та виховувати обдарованих дітей.

         Одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності педагогічний колектив гімназії вважає створення умов для всебічного виявлення, розвитку та розкриття інтелектуального і творчого потенціалу обдарованих дітей, стимулювання їх творчого самовдосконалення, сприяння їх реалізації в дорослому житті. В О. Сухомлинський говорив: «Вчасно знайти, виховати й розвинути задатки і здібності у своїх вихованців, своєчасно розпізнати у кожному його покликання – це завдання є найголовнішим у системі навчально-виховного процесу».

         Педагогічні працівники гімназії переконані в тому, що кожна дитина – обдарована, а завдання усіх без винятку педагогів – виявити обдарованість і розвивати її.

         Складовими системи роботи з обдарованими дітьми в гімназії є:
- пошук, визначення й розвиток потенційних здібностей учнів у різних сферах;
- використання інноваційних технологій в організації навчально-виховного процесу;
- індивідуальний підхід під час занять;
- проведення різноманітних позаурочних заходів, що сприяють розвитку обдарувань учнів;
- підготовка гімназистів до олімпіад, конкурсів, змагань, фестивалів;
- проведення заходів для батьків з метою ознайомлення з методами виховання обдарованих дітей.

         Для виявлення обдарованості використовуємо різні методи і методики: від найпростішого батьківського спостереження до спеціально розроблених стандартизованих тестових завдань.

         Важливим напрямком роботи з обдарованими дітьми є залучення їх до участі в інтелектуальних, творчих та спортивних конкурсах і змаганнях. Незмінно активною та результативною залишилася участь учнів гімназії у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін.

         У 2013/2014 навчальному році 13 учнів гімназії вибороли 21 призове місце на ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, зайнявши ІІІ місце серед шкіл району. Чотири  учні гімназії захищали честь району на  обласному рівні і вибороли 4 призових місця: учень 9 класу Гайдур Назар зайняв ІІ місце з біології (учитель Домненко Н.Ф.), ІІ місце з географії (учитель Кривошта О.Г.), ІІІ місце з правознавства (учитель Звірко Л.М.), а учениця 10 класу Волошина Анжела виборола ІІІ місце з географії (учитель Кривошта О.Г.)


 

         Традиційно результативною була в поточному навчальному році участь учнів у конкурсі-захисті наукових робіт учнів-членів товариства МАН. Хотілося б відзначити роботу молодого вчителя Лозенко Н. О., яка в цьому році вдруге представила роботу своєї учениці, і вдруге робота, науковим керівником якої була Лозенко Н. О., зайняла призове місце в секції “Українська література”.

         У 2013/2014 навчальному році 3 учнів гімназії отримали можливість пройти навчання та оздоровлення в НОК “Ерудит” в с. Потоки Кременчуцького району: Гайдур Назар з біології, Пшенична Лариса з географії, Яременко Катерина з інформаційних технологій.

         Протягом року учні гімназії були активними учасниками та призерами українознавчих конкурсів, що проводилися в районі. У  мовному  конкурсі ім. П. Яцика учениця 10 класу Яременко Катерина  зайняла І місце (учитель Кравченко К.В.),  а Волошин Данило, учень 7 класу  - ІІІ місце (учитель Димитрова Н.А.). Не залишилися без призового місця і учасники  районного конкурсу юних гумористів «Посміхнімось щиро Вишні»: Пшенична Лариса - ІІІ місце (учитель Кравченко К.В.). В конкурсі «Об‘єднаймося ж, брати мої» Павленко Софія стала переможцем (учитель Кравченко К. В.). Два других місця в конкурсі  «Тарасові шляхи» зайняли учениці 10 класу Кібець Таміла та Керекелиця Лілія. У конкурсі “Тарасова криниця” Павленко Софія зайняла І місце, Керекелиця Лілія, Яременко Катерина, Волошина Анжела, Ганзенко Наталія – ІІ місце (учитель Кравченко К. В.).

         Успішними виявилися і змагання з математики   імені Остроградського, в яких  учні нашої гімназії досягли таких успіхів: Гашевська Маргарита-І місце (учитель Тимошенко В.І.), Пшенична Лариса – ІІ місце  (учитель Микитенко Л.О.),  Кібець Таміла – ІІІ місце  (учитель Тимошенко В.І.).

         В нашій гімназії є можливість не лише здобувати ґрунтовні знання з різних предметів, але й штурмувати спортивні вершини (учитель Романов О. А.):

         футбольна  команда -  чемпіон району з футболу серед юнаків;

         з міні-футболу – ІІ місце;

         з волейболу – І місце;                                              

         з міні-футболу серед дівчат – ІІІ місце.

            В районних змаганнях команд КВК команда гімназії «Плюс на мінус» посіла ІІІ місце (керівник Ганзенко Л. П.). В обласному марш-параді духових оркестрів - ІІІ місце (керівник Ганзенко О. В.). В конкурсі «Молодь обирає здоров’я» – ІІ місце (керівник Ганзенко Л. П.).

          Школа для того й існує, щоб допомогти дитині розвивати свої здібності, підліткові та юнакові – знайти свій життєвий шлях та самореалізуватися в житті. Адже за пірамідою потреб, створеною А.Маслоу, потреба в самореалізації є однією з основних для цивілізованої людини.

          Колектив гімназії не зупиняється на досягнутому та перебуває в постійному творчому пошуку оригінальних підходів до вирішення педагогічних проблем, серед яких робота з обдарованими дітьми – одна з головних.


 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2020
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz