Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.06.2018, 22:39

Головна » 2015 » Березень » 20 » Моральні авторитети нації
Моральні авторитети нації

Допомогти учням пізнати розмаїтий світ поезії Ліни Костенко, роз­крити її громадянську одухотвореність, високу художню культуру, багату об­разність, афористичність, виховувати учнів у дусі поваги й любові до високого поетичного мистецтва – саме з цією метою 19 березня у Новоаврамівській гімназії відбулася літературно-читацька конференція для учнів 8 – 11 класів «Моральні авторитети нації» – до 85-річчя з дня народження Ліни Василівни Костенко.

Ліна Костенко – жива легенда. Її твори вивчають у школах та університетах. Не дивлячись на таку популярність, поетеса не любить надмірної уваги до себе. Вона відмовилася від звання Героя України: «Політичної біжутерії не ношу». Говорить, що просто робить свою справу, адже покликання письменника – писати.

Що таке поезія? Це правда, як чесність із со­бою. А що робити поетові, коли у суспільстві правди не докличешся, не дошу­каєшся, коли правда є прямою дорогою на Голгофу? Кожен вирішує це питання для себе сам. Одначе, відступивши від правди, поезія стає звичайним віршуван­ням. У цьому трагедія багатьох українських письменників. За то­мами книг, написаних у добу так званого соцреалізму, стоїть порожнеча. Спіл­ка письменників щороку обростала все новими й новими літераторами, а літе­ратури не було, поезія вмирала. її намагалися перетворити на щось подібне до протоколу партійних зборів. Ліна Костенко, така вразлива до фальші, стражда­ла від цього незмірно.

Для поетеси завжди було визначальним: поет повинен думати про вічні ціннос­ті, які можна передати нащадкам. Саме таким вічним цінностям присвятила свою творчість Ліна Костенко. Її поезія — явище унікальне і неповторне, яке неможливо вкласти в які-небудь рамки.

Групи юних дослідників готувалися до конференції за таки­ми питаннями:

• Категорія пам'яті в поезії Ліни Костенко.
  • Філософська заглибленість у сутність проблем життя.
  • Митець і суспільство в творчості поетеси

• Здатність відчувати єдність з природою.

• Лірика кохання у поезії Ліни Костенко.
  • Дівчина з легенди.

З вуст старшокласників лунали поезії «Пастораль ХХ сторіччя», «Вже почалось, мабуть, майбутнє», «Життя іде і все без коректур», «Балада моїх ночей», «Дзвенять у відрах крижані кружальця», «Світлий сонет», «Очима ти сказав мені «люблю»». Наймолодші школярі – учні 2 класу читали вірші для дітей.

Вірші Ліни Костенко у виконанні учениць 2 класу

І, звичайно уривки з роману у віршах «Маруся Чурай» (у постановці учнів 10 класу Павленко Софії, Гайдура Назара та Федоренко Олени).

На завершення конференції учитель української мови та літератури Кравченко Катерина Василівна сказала: «Кожне спілкування з творчістю Ліни Костенко — це завжди важливий урок, на якому навчаєшся речам простим і мудрим. Дякуючи її творчості, розумієш: що природа — це не просто буденні степ, трава, річка, ліс, сонце, туман, дощ і вітер, а дарований Богом дивосвіт, у яко­му знаходиш красу, спокій, взаєморозуміння, відновлюєш сили, знахо­диш сенс існування. Твори поетеси пророчі, застерігаючи, вони закликають і зупиняють, попереджаючи, будять від задавненого летаргійного національного сну.

«Є боротьба за долю України.

Все інше — то велике мискоборство»,  —

рядки незрівнянної по­езії Ліни Костенко сповнені філософської глибини, високої духовності, що звеличують душу й сер­це. І дуже бага­тьом із українців на душі стає легше від усві­домлення, що у Києві і нині живе і працює Ліна Василівна Костенко».

Ведучі конференції – Ліна Костенко і Яна Костенко.

Переглядів: 267 | Додав: Новоаврам | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »